Základy
Posted in

Cyklistika Fixie pre začiatočníkov – Kde začať?

Posted in

Cyklistika fixie-Prvýkrát je vždy niečo výnimočné. Cítite sa nervózny, ste neskúsený, chcete podať dobrý výkon a splniť túto výzvu. Hovoríme o jazde na bicykli fixie po prvýkrát, samozrejme!

V tomto príspevku vám chceme dať niekoľko základných rád, ktoré by ste mali vziať do úvahy pri prvej jazde na fixie. Poďme na to! Cyklistika fixie

Cyklistika fixie
Cyklistika fixie

Tipy

Predtým, než sa vrhneme na samotné rady, by sme vám chceli pripomenúť hlavné vlastnosti bicyklov s pevným prevodom, známych aj ako fixky. Pri brzdení nepoužívajú brzdy a ich pedále sa musia točiť nepretržite. Určite sa pýtate: „Ako spomalím, ak takýto bicykel nemá brzdy? Nebojte sa – riaďte sa našimi radami a všetky vaše pochybnosti budú odstránené.

1. Upravte si bicykel na vlastnú veľkosť

Predtým, ako vyrazíte, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nastaviť si bicykel podľa vašej veľkosti. Aby ste mohli jazdiť pohodlne a bezpečne, je dôležité udržať si na bicykli dobrú polohu. V predchádzajúcom článku sme písali o nastavení správnej výšky sedla, ktorá je kľúčová pre vaše zdravie. https://www.fixka.com/aka-ma-byt-spravna-vyska-vasho-sedla-na-bicykli/ Cyklistika fixie

2. Prispôsobte nohy pedálom

Keď je váš bicykel prispôsobený vašej veľkosti, ďalším krokom je správne umiestniť nohy na pedále. Pravidlom je, že fixie bicykle používajú popruhy tzv. strepy alebo nášlapné pedále na optimalizáciu šliapania a brzdenia. Ideálne strepy pre bezpečnú a pohodlnú jazdu nájdete aj na našej stránke. https://www.fixka.com/obchod/doplnky/origin8-pro-grip-ii-strapy-black/

3. Ako brzdiť

Prvá vec, ktorú sa musíte naučiť pred naskočením na fixku, aby ste sa vyhli problémom, je brzdenie počas jazdy. Buďme úprimní – brzdenie na fixke nie je ľahká úloha a vyžaduje si cvik, ale všetko je raz po prvý raz, však?

Kľúčom k správnemu brzdeniu s bicyklom je správne zablokovať zadné koleso bicykla, čo si vyžaduje dobrú techniku ​​a určitú prax. Aby ste zabrzdili na fixie, musíte pedále otáčať proti smeru hodinových ručičiek, ako keby ste šliapali dozadu. Zároveň musíte potiahnuť pedále smerom nahor. Urobte to pri strednej rýchlosti a postupne.

Ďalším tipom, ktorý môžete použiť v praxi, je presunúť váhu smerom k prednému kolesu a nechať zadné koleso voľné. Zadné koleso tak budete môcť zablokovať jednoduchšie a bez veľkého úsilia.

4. Začnite pedálovať a užívajte si jazdu

Keď sú váš bicykel a pedále úplne nastavené a už poznáte naše rady, je čas nasadnúť na bicykel a vychutnať si jedinečný pocit z jazdy na fixie. Uvidíte, že na začiatku je to trochu ťažké a musíte šliapať silnejšie ako zvyčajne, ale šliapanie bude jednoduchšie. Odporúčame začať na rovine, bez kopcov alebo klesaní.

Vieme, že sa vám to páčilo a želáte si viac. Teraz je čas zaobstarať si vlastnú fixku a zdolať všetky ulice vo vašom meste na každodennom bicykli. V našom eshope Fixka.com vám uľahčujeme nájsť to, čo potrebujete. Na nižšie uvedenom odkaze nájdete našu ponuku fixie bicyklov. Sme si istí, že medzi nimi nájdete ten pravý. https://www.fixka.com/kategoria-produktu/fixie/

5. Výzvy pre vás

Ak ste už zvládli cyklistiku s pevným prevodom a chcete ísť ďalej a vyskúšať nové triky, prečo neskúsiť jazdu dozadu? Bicyklovanie dozadu na fixie je rovnako realizovateľné ako bicyklovanie dopredu.

Budete musieť urobiť to isté, ako keď pravidelne bicyklujete – šliapnite do pedálov, ale dozadu. Je to však trochu zložitejšie ako normálne bicyklovanie. Budete potrebovať dobrú rovnováhu a úplnú kontrolu nad bicyklom bez toho, aby ste zabudli na to, kam smerujete. Ak sa chcete dozvedieť viac o bicyklovaní dozadu, pozrite si nasledujúci návod a staňte sa skutočným expertom na fixie bicykle.

Tento článok si pre vás pripravil Tím fixka. https://www.fixka.com

Zdroj: https://www.santafixie.co.uk

KOŠÍK 0

RECENTLY VIEWED 0

MÔJ ÚČET
Wishlist

Login

Create an account

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránky, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.

Password Recovery

Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.